LIFE OF A BOSSBABE Pilot

Ahojte priatelia!

Chcem vás veľmi pekne privítať v novej rubrike môjho blogu, ktorá bude niesť názov Life of a BOSSBABE. Ako tomu už názov nasvedčuje, bude sa týkať života Bossbabe. Bossbabe of Danyela art, teda mňa.

lifeofabossbabedarkbezvodoznaku

Rozhodla som sa vám priniesť zápisky z môjho „denníka“, alebo teda života mladej ženy s veľkými ambíciami, plánmi a podnikavým duchom.

Aj napriek tomu, že na Slovensko už prenikli pojmy „BOSSBABE“, „GIRLBOSS“, či „BOSSLADY“, myslím, že veľká časť žien ešte nevie, čo presne tento pojem obnáša a kto každý sa „BOSSBABE“ aj môže pomenovať.

2014-06-03-11.14.56-300x300

Pohľadala som teda stručnú definíciu, čo znamená slovo BossBabe a našla som toto: „A woman who owns her own business. As a center of influence, she knows what she wants and goes for it. She’s in charge of her life and makes no apologies or excuses for who she is.

Authentic, ambitious, confident, talented, magnetic, focused, relentless and full of grit.“

V preklade ide o ženu, ktorá vlastní vlastný biznis. Vie, čo chce a ide si za tým. Sama zodpovedá za svoj život a nemá potrebu ospravedlňovať sa za to, čím je. Originálna, ambiciózna, sebavedomá, talentovaná, sústredená …

bossbabe

Pre mňa je táto tématika business žien veľmi príťažlivá. Myslím, že žijeme v dobe, kedy to už nie je o emancipácii, ale skôr o dosahovaní vlastných životných cieľov, naplnení vlastného potenciálu a využití práve ženských predispozícií a zmyslov.  Mne osobne sa život začal napĺňať práve v okamihoch začiatku môjho biznisu a rozhodnutia podnikať. Možno to niekomu vyznie zvláštne, keď o sebe umelec vraví ako o podnikateľovi, ale bohužiaľ, dane za nás niekto platiť musí a keď si ich človek začne platiť sám na type povolania už nezáleží. Dnes sa tomu možno už vraví influencer. Teda môžeme sa zhodnúť aj na jednoduchom vysvetlení, že bossbabe je vlastne influencer v dámskom prevedení.

 

backinstudio

Každopádne už od mojich začiatkov som zažila veľké množstvo príjemných aj nepríjemných situácií, či už s klientmi, zákazníkmi, dodávateľmi, s ľuďmi, s ktorými som sa dohadovala, či spolupracovala na projektoch, s rôznymi naceneniami tovaru a služieb, až som si povedala, že niektoré skúsenosti, teda moje postrehy ako vyriešiť určité problémy, alebo ako niektorým predísť by som mohla spísať alebo podať ďalej. Rovnako sa mi veľmi často stáva, ako sa ma práve ženy pýtajú ako na zmenu života, ako som sa dostala ku svojej práci, ako začať robiť niečo a zarábať na tom a ako to robiť tak.. tak naozaj.

Mne samej je z toho niekedy až smiešno, práve z otázky, ako som sa dostala k ilustrovaniu. No nie, nebolo to tak, že jeden pekný deň šla ilustrácia okolo a ja som jej povedala „Ahoj, môžem s tebou pracovať?“ Bohužiaľ, takto to nebolo. A o tom je nová sekcia blogu Life of a Bossbabe. Pomaličky vám odkryjem ako začal môj príbeh fashion ilustrátorky, bossbabe a mladej podnikateľky a prinesiem vlastné postrehy a názory, ako sa vysporiadať s určitými problémami v podnikaní, v plánovaní aj ako vynaložiť s našimi snami. Tie sú totižto veľmi silné a na to, aby sa splnili aj silné musia byť a musíme im veriť, ale čo je dôležité, treba na nich stále pracovať a pracovať a pracovať. Na ružové okuliare, prosím, zabudnite. Teda v prípade, že si ma chcete ešte prečítať.

Celá rubrika prichádza spolu aj s našou novou kolekciou oblečenia a dizajnových produktov, ktorá nesie názov #BORNTOHUSTLE. 

girlgangtricko winenothrncekeshop girlbosstriko

Kolekcia BORN TO HUSTLE je vytvorená s myšlienkou silných žien. Ženy ako stvorenia pre činnosť, kreativitu, prácu na svojich snoch. Kolekcia je pre ženy a o ženách. O myšlienke žien, ktoré dokážu mnoho vecí, pretože majú silu, fantáziu a ženskosť.

WOMENSSECRETWALLPAPER1

Kolekcia možno pôsobí jemne feministicky, ale feministickú revolúciu priniesla aj COCO CHANEL, keď začala ženy obliekať do kostýmov a nohavíc, ktoré boli dovtedy príznačné len pre pánov. V kolekcii oblečenia nájdete rovnako prevažne nohavicové overaly, sety a kostým. Všetky ilustračné motívy a dizajny zobrazujú práve ženu v pozícii „business woman“, nami pomenovanú „GIRLBOSS“ alebo „BOSSBABE“.

Budem sa tešiť aj na vaše postrehy a prípadné otázky a nápady, ktorým by som sa prípadne mohla v článkoch venovať. Napíšte mi kľudne email na danyelaarte@gmail.com, napíšte komentár pod článok, alebo ma kontaktujte na Instagrame alebo Facebooku.

Teším sa!

Majte krásny týždeň!

Vaša Daniela

boss-babe-pink-610x113

0